V leteckom a kozmickom priemysle a priemysle výroby energie sú rotory turbín hlavnými komponentmi motorov, ktoré pracujú v niektorých z najnáročnejších svetových prostredí. Pri rýchlostiach presahujúcich 100 000 ot./min a teplotách dosahujúcich1800 stupňov F (982 stupňov), tolerancia zlyhania materiálu je nulová.
Ako dodávateľ úrovne 1vysokoteplotných{0}}zliatín,Gnee Alloyponúka prémiovéTyčinky Inconel 713Cšpeciálne navrhnuté pre tieto kritické komponenty. Naše tyče z predzliatiny, vyrobené s použitím aproces vákuového iónového tavenia (VIM).majú metalurgickú stabilitu potrebnú na posúvanie limitov modernej turbínovej technológie.
Kontaktujte našich odborníkov, aby vám odporučili správnu zliatinu pre váš projekt
Sprievodca nákupom odlievacích kruhových tyčí Super Alloy Inconel 713C

Sprievodca nákupom odlievacích kruhových tyčí Super Alloy Inconel 713C
Odlievané okrúhle tyče Inconel 713C sú superzliatiny na báze niklu-chrómu-vytvrditeľného zrážaním, určené pre aplikácie pri vysokých-teplotách a vysokom{5}}namáhaní až do 1800 stupňov F (980 stupňov), ako sú lopatky plynových turbín a integrované lopatkové disky. Tieto tyče (UNS N07713) vykazujú vynikajúcu odolnosť voči tepelnej únave a zvyčajne sa vyrábajú pomocou procesov vákuového liatia na vytaviteľné liatie na použitie v leteckom a kozmickom priemysle a v priemyselných odvetviach energetiky.
Aké sú vlastnosti materiálu Inconel 713c?
Inconel 713c vykazuje extrémne vysokú odolnosť proti korózii. Po zahriatí sa na povrchu vytvorí silná stabilná oxidová vrstva, ktorá poskytuje ochranu. Tento materiál si zachováva svoju pevnosť v širokom rozsahu teplôt. Táto kovová zliatina je obzvlášť vhodná pre aplikácie s teplotami do 900 stupňov.

Špecifikácie a dostupnosť Inconel 713C
Rozsah priemeru:Presný proces odlievania, rozsah priemerov od6,0 mm až 300 mm.
Ekvivalentná zliatina: Inconel 713LC(nízkouhlíková zliatina), bežne používaná na zvýšenie ťažnosti.
Povrchová úprava:Zvyčajne sa dodáva v liatom, čiernom alebo leštenom stave.
1. Technické špecifikácie zliatinovej tyče Inconel 713C
| Nehnuteľnosť | Hodnota / Špecifikácia |
| Číslo UNS | UNS N07713 |
| Materiálový štandard | AMS 5391/ GE C50TF15 |
| Technológia tavenia | 100% vákuové indukčné tavenie (VIM) |
| Štandardné priemery | Φ75 mm, Φ80 mm, Φ100 mm |
| Prevádzková teplota | Až do1800 stupňov F (982 stupňov) |
| Primárna sila | Pevnosť pri tečení(Spevnené zrážkami) |
2. Chemické zloženie tyčí Inconel 713c
| Zliatina | % | Ni | Cr | Fe | Mn | Si | Mo | Zr | Ti | Cu | Co | Al | C | S |
| 713C | Min. | Bal | 12.0 | - | - | - | 3.8 | 0.05 | 0.5 | - | 1.8 | 5.5 | - | - |
| Max. | 14.0 | 2.5 | 0.25 | 0.5 | 5.2 | 0.15 | 1.0 | 0.5 | 2.8 | 6.5 | 0.20 | 0.015 |
3. Fyzikálne vlastnosti tyčí Inconel 713c
| Hustota | 7,913 g/cm³ |
| Teplota topenia | 1260 stupňov -1288 stupňov |
Kliknutím si teraz stiahnete súbor PDF zliatiny Inconel 713C
4. Lom a tečenie kruhových tyčí Inconel 713C
| Teplota | Stres | Roztrhnutie života | Poznámky |
|---|---|---|---|
| 650 stupňov | 550 MPa | ~100 hodín | Krátkodobé- |
| 650 stupňov | 450 MPa | ~ 1000 hodín | Dlhodobé- |
| 700 stupňov | 350 MPa | ~100 hodín | Krátkodobé- |
| 700 stupňov | 280 MPa | ~ 1000 hodín | Dlhodobé- |
| 760 stupňov | 240 MPa | ~100 hodín | - |
| 800 stupňov | 250 MPa | ~100 hodín | Krátkodobé- |
| 800 stupňov | 200 MPa | ~ 1000 hodín | Dlhodobé- |
| 850 stupňov | 180 MPa | ~100 hodín | - |
| 900 stupňov | 150 MPa | ~100 hodín | Krátkodobé- |
| 900 stupňov | 120 MPa | ~ 1000 hodín | Dlhodobé- |
| 950 stupňov | 100 MPa | ~100 hodín | Krátkodobé- |
| 950 stupňov | 70-80 MPa | ~ 1000 hodín | Dlhodobé- |
Pevnosť pri tečení kruhovej tyče Inconel 713C
| Teplota | Sila dotvarovania (0,1 % / 100 h) |
|---|---|
| 800 stupňov | ~200 MPa |
5. Možnosť veľkosti odlievacej tyče Inconel 713C
| Parameter | Typický rozsah | Tolerancia |
|---|---|---|
| Priemer | 10 – 100 mm | ±0,2 – ±0,5 mm |
| Dĺžka | 50 – 300 mm | ±0,5 – ±1,0 mm |
| Minimálny priemer | 8 – 10 mm | - |
| Stupeň rozmerovej tolerancie | ČT7 – ČT9 | ISO 8062 |
| Drsnosť povrchu (ako-odliatok) | Ra 3,2 – 6,3 um | - |
| Drsnosť povrchu (po opracovaní) | Ra 0,8 – 1,6 um | Vyžaduje si následné opracovanie |
Kontaktujte nás a prispôsobte produkty Inconel 713C rozmerom vášho projektu
6. Typické aplikácie tyčového materiálu Inconel 713C
Lopatky turbín prúdových lietadiel a vodiace lopatky
Komponenty priemyselných plynových turbín
Rotory automobilových turbodúchadiel



Prečo si vybrať Gnee ako svojho dodávateľa zliatin{0}}na báze niklu
✅ Viac ako 18 rokov skúseností s exportom, produkty predávané do viac ako 80 krajín
✅ Certifikované podľa ISO, SGS a BV
✅ Globálny inventár rúr, dosiek a tyčí zo zliatin Inconel, Hastelloy, Incoloy a Monel
✅ Dostupné služby spracovania na mieru – vrátane rezania, leštenia, CNC obrábania a balenia
✅ Rýchle dodanie do 7-15 dní s podporou globálnych logistických partnerov

Certifikát Gnee Steel inconel 713C
📦 Balenie a doprava
VšetkyZliatina na báze nikluprodukty sa balia pomocou nasledujúcich metód:
Drevené palety alebo prepravky
Balenie odolné proti vlhkosti-
Štítky s číslom pece, štandardným štítkom a štítkom veľkosti
Doručené do celého sveta po mori, letecky alebo expresne

Balenie produktu Gnee Steel inconel 713C
Kontaktujte nás pre najnovšiu cenovú ponuku exportu pre zliatinu 713C
FAQ
Otázka: Prečo je Inconel 713C uprednostňovaný pred 718 pre rotory turbín?
A:Zatiaľ čo Inconel 718 je fantastická zliatina, pri teplote 1200 stupňov F (650 stupňov) výrazne stráca pevnosť. Pre „horúci koniec“ turbíny, kde teploty dosahujú 1800 stupňov F,Pevnosť pri tečení713C je oveľa lepší, čo z neho robí jedinú voľbu pre integrované rotory.
Otázka: Ako zabezpečíte konzistenciu medzi dávkami{0}}k-dávke pre dlhodobé-projekty?
A:Používame štandardizované protokoly topenia VIM a testovanie ICP-MS pre každé teplo. To zaisťuje, že rovnováha Al/Ti zostane rovnaká počas rokov dodávky, čo je rozhodujúce pre udržanie stabilných parametrov odlievania.
Otázka: Ponúkate ročné dodávateľské zmluvy pre výrobcov OEM?
A:áno. Špecializujeme sa naRočné zmluvy o dodávkektoré chránia našich klientov pred kolísaním cien niklu a zabezpečujú stabilný tok prémiových surovín pre-výrobu vo veľkom objeme.





