V petrochemickom a chemickom spracovateľskom priemysle čelia inžinieri často náročnej voľbe. Štandardné zliatiny majú tendenciu zlyhávať, keď reaktory alebo výmenníky tepla pracujú pod vysokým vnútorným tlakom a manipulujú s korozívnymi kyslými médiami.
Často vidímeGH4169 (ekvivalent zliatiny 718)systémy zažívajú katastrofálne dierkové netesnosti v prostrediach s vysokou-koncentráciou chloridov jednoducho preto, že táto zliatina bola pôvodne vybraná pre svoju pevnosť. naopak,Hastelloy C276komponenty sa často deformujú alebo prasknú v prostredí turbín s vysokými{0}}vibráciami, pretože nemajú potrebnú mechanickú tuhosť.
Výber medzi GH4169 a C276závisí od rovnováhy medzi mechanickou únavovou životnosťou a odolnosťou proti koróznemu praskaniu pri chemickom namáhaní (SCC). V Gnee Alloy ponúkame služby technickej kontroly výberu materiálov, aby sme zabezpečili, že vaše projekty dosiahnu najvyššiu úroveň priemyselnej odolnosti.
Kliknite a kontaktujte nás pre profesionálny výber materiálu pre váš projekt
GH4169 vs. Hastelloy C276: Sprievodca obstarávaním v chemickom priemysle

GH4169 vs. Hastelloy C276: Sprievodca obstarávaním v chemickom priemysle
Voľba medziGH4169 (ekvivalent Inconel 718) a Hastelloy C276závisí úplne od toho, či aplikácia vyžaduje vysokú mechanickú pevnosť pri extrémnych teplotách alebo vynikajúcu odolnosť proti korózii v korozívnych chemických prostrediach.
GH4169je precipitačná-vytvrditeľná nikel-železo-chrómová superzliatina navrhnutá pre vysokú pevnosť.
Hastelloy C276je nikl{0}}molybdén-chrómová superzliatina navrhnutá pre vynikajúcu odolnosť voči bodovej korózii, štrbinovej korózii a praskaniu koróziou pod napätím.
GH4169 je silnejší; môžem ho použiť na ventily na morskú vodu?
Buďte opatrní. GH4169 je síce pevnejší, no (ako väčšina zliatin niklu-chrómu) je náchylný na štrbinovú koróziu v stojatej morskej vode. Monel 400 je špeciálne optimalizovaný pre morské prostredie a vo všeobecnosti je odolnejšou voľbou pre zóny s rozstrekom na mori.

1. Porovnanie chemického zloženia (hmotnostné percento) GH4169 a Hastelloy C276
| Prvok | GH4169 (Inconel 718) | Hastelloy C-276 | Kľúčový rozdiel |
|---|---|---|---|
| nikel (Ni) | 50.0 – 55.0 | 57,0 min (zostatok) | C-276 má vyšší Ni |
| chróm (Cr) | 17.0 – 21.0 | 14.5 – 16.5 | GH4169 vyššie Cr |
| molybdén (Mo) | 2.80 – 3.30 | 15.0 – 17.0 | C-276 má ~5x viac Mo |
| Železo (Fe) | Zostatok (~18-20) | 4.0 – 7.0 | GH4169 má oveľa vyššie Fe |
| volfrám (W) | – | 3.0 – 4.5 | C-276 jedinečný |
| niób (Nb) | 4.75 – 5.50 | – | Jedinečný GH4169– ″ bývalý |
| titán (Ti) | 0.65 – 1.15 | – | Jedinečný GH4169 |
| hliník (Al) | 0.20 – 0.80 | – | Jedinečný GH4169 |
| kobalt (Co) | Menšie alebo rovné 1,00 | Menšie alebo rovné 2,5 | C-276 môže mať viac |
| Vanád (V) | – | Menšie alebo rovné 0,35 | C-276 jedinečný |
| uhlík (C) | Menšie alebo rovné 0,08 | Menšie alebo rovné 0,01 | C-276 oveľa nižšie |
| mangán (Mn) | Menšie alebo rovné 0,35 | Menšie alebo rovné 1,0 | C-276 vyššie |
| kremík (Si) | Menšie alebo rovné 0,35 | Menšie alebo rovné 0,08 | GH4169 vyššia |
| fosfor (P) | Menšie alebo rovné 0,015 | Menšie alebo rovné 0,04 | GH4169 prísnejšie |
| síra (S) | Menšie alebo rovné 0,015 | Menšie alebo rovné 0,03 | GH4169 prísnejšie |
| bór (B) | 0.002 – 0.006 | – | Jedinečný GH4169 |
| meď (Cu) | Menšie alebo rovné 0,30 | – | – |
Kliknutím si teraz stiahnete súbor PDF zliatiny GH4169
Aplikačné výhody GH4169 a Hastelloy C276

GH4169 (Zliatina 718): Silná podpora pre dynamické zaťaženie
GH4169je precipitačná-superzliatina spevnená„fáza“ ( ′).. Je to materiál voľby, keď rúry alebo komponenty musia odolávať obrovskej hmotnosti alebo vnútornému tlaku bez ťahového napätia.
Kľúčové výhody:Vynikajúca medza klzu(Väčší alebo rovný 1030 MPa)a vynikajúci výkon pri vysoko{0}}únave (HCF).
Posilňovací mechanizmus:Spolieha sa na zrazeniny nióbu (Nb) na udržanie „tuhosti“ pri teplotách až do700 stupňov (1292 stupňov F).
Najlepšie aplikácie:Vysokotlakové{0}}palivové potrubia, hriadele motorov a konštrukčné pružiny v jadrových reaktoroch.



Hastelloy C276 (UNS N10276): Špičková ochrana proti korózii
Hastelloy C276je pevným roztokom-spevnená zliatina s vysokým obsahom molybdénu (16 %) a volfrámu. Je to zlatý štandard pre riešenie „nemožných“ chemických prostredí.
Kľúčové výhody:Bezkonkurenčná odolnosť voči jamkovej korózii, štrbinovej korózii a koróznemu praskaniu pod napätím (SCC) v silne oxidačných a redukčných médiách.
Posilnené:stabilná matrica niklu-chróm-molybdénu; nevyžaduje sa žiadne tepelné spracovanie starnutia.
Optimálne aplikácie:Vnútorné časti chemického reaktora, systémy odsírenia spalín (FGD) a transport kyslého plynu (H2S).




4. Fyzikálne vlastnosti zliatiny GH4169 a zliatiny Hastelloy C276
| Nehnuteľnosť | GH4169 (718) | Hastelloy C-276 |
|---|---|---|
| Hustota | 8,19 g/cm³ | 8,89 g/cm³ |
| Rozsah topenia | 1260 – 1336 stupňov | 1323 – 1371 stupňov |
| Tepelná vodivosť (20 stupňov) | 11.4 W/m·K | 11.1 W/m·K |
| Koeficient tepelnej rozťažnosti (20-100 stupňov) | 13,0 × 10⁻⁶/ stupeň | 11,2 × 10⁻⁶/ stupeň |
| Špecifické teplo (20 stupňov) | 435 J/kg·K | 427 J/kg·K |
| Modul pružnosti (20 stupňov) | ~200 GPa | ~205 GPa |
| Elektrický odpor | 1.25 µΩ·m | 1.30 µΩ·m |
| Magnetické vlastnosti | Mierne magnetické | Nie-magnetické |
5. Porovnanie komplexných technológií zliatiny GH4169 a Hastelloy C276
| Technická vlastnosť | GH4169 (zliatina 718) | Hastelloy C276 (Zliatina C276) | Priemyselný vplyv |
| Globálny štandard | AMS 5662 / ASTM B637 | ASTM B622 / UNS N10276 | Priame mapovanie zhody. |
| Posilňovacia metóda | Zrážky (starnutie) | Pevné riešenie | GH4169 je oveľa „tuhší“. |
| PREN (Pitting Index) | ~ 31 | **~ 45 - 52 (Superior)** | C276 neperforuje v kyseline. |
| Medza klzu (MPa) | Väčšie alebo rovné 1030 MPa | Väčšie alebo rovné 355 MPa | GH4169 je3x silnejší. |
| Maximálna prevádzková teplota (zaťaženie) | 700 stupňov (1292 stupňov F) | 400 stupňov - 500 stupňov (Mení sa) | GH4169 pre vysoko-stresové zóny. |
| Primárny režim zlyhania | Pitting v chloridoch | Plazenie pri veľkom zaťažení | Prispôsobte zliatinu namáhaniu. |
6. Výber medzi zliatinami GH4169 a Hastelloy C276
Ak váš systém vyžaduje zvládanie vysokých odstredivých síl alebo vysokého vnútorného tlaku (napr. palivové potrubia, hydraulické hriadele) a prevádzkové teploty až do700 stupňov, odporúča sa objednaťOceľové bezšvíkové rúry/tyče GH4169. Je to nákladovo najefektívnejšie{1}}riešenie na zvládanie dynamických konštrukčných zaťažení.
Ak je váš potrubný systém vystavený pôsobeniu chloridu železitého/chloridu meďnatého, vysoko-kontaminovaného média alebo vlhkého chlóru, odporúča sa objednaťOceľové rúry/tyče Hastelloy C276. Ak je vašou najvyššou prioritou predchádzanie lokálnej korózii a praskaniu koróziou pod napätím,C276ponúka najlepšiu priemyselnú odolnosť.
Kontaktujte nás a prispôsobte produkty GH4169 rozmerom vášho projektu
Prečo si vybrať výrobcu Tier 1 Gnee Alloy?
Ako špecialistaVeľkoobchodný dodávateľ, eliminujeme riziká obstarávania prostredníctvom úplnej transparentnosti:
✅️Tanie VIM + VAR:Mimoriadne -čisté materiály pre GH4169 maximalizujú jeho únavovú životnosť a zabezpečujú nulové inklúzie.
✅️Vysledovateľnosť MTC 3.1:Certifikáty o úplnom teste mlyna dokumentujúce chemickú tepelnú analýzu a mechanické overenie (EN 10204 3.1).
✅️Veľkoobchodný inventár:Masívne zásoby oboch stupňov vBezšvové potrubie, okrúhla tyč a plechformuláre pripravené naRýchla globálna doprava.
✅️Výroba na mieru:Presné rezanie, bezhroté brúsenie (h8-h11) a špecializované ohýbanie podľa vašich montážnych plánov.

Certifikát Gnee Steel GH4169
📦 Balenie a doprava
VšetkyZliatina na báze nikluprodukty sa balia pomocou nasledujúcich metód:
Drevené palety alebo prepravky
Balenie odolné proti vlhkosti-
Štítky s číslom pece, štandardným štítkom a štítkom veľkosti
Doručené do celého sveta po mori, letecky alebo expresne

Balenie produktu Gnee Steel GH4169
Kontaktujte nás pre najnovšiu cenovú ponuku exportu pre zliatinu GH4169
FAQ
Q1: Dokáže GH4169 zvládnuť vodíkové skrehnutie lepšie ako C276?
Odpoveď: Obe zliatiny majú vynikajúcu odolnosť vďaka svojej stabilnej austenitovej matrici. však,GH4169je často uprednostňovaný pre vysokotlakové{0}}nádrže na skladovanie vodíka a palivové potrubia pre jeho vynikajúci pomer pevnosti-k-hmotnosti.
Q2: Ktorá zliatina sa ľahšie zvára pre zložité vnútorné časti reaktora?
A: Víťazom je Hastelloy C276.Môže sa použiť v-zvarenom stave bez potreby dodatočného{1}}tepelného spracovania po zváraní. GH4169 vyžaduje komplexDvojitý-cyklus starnutiaobnoviť jeho pevnosť po zváraní.
Q3: Prečo je cenový rozdiel taký významný?
Odpoveď: GH4169 obsahuje vysoké hladinyniób (Nb)a vyžaduje viac{0}}stupňové vákuové tavenie a starnutie, čím je jeho spracovanie nákladnejšie. C276 sa spolieha namolybdén (Mo), ktorý je tiež nákladný, ale ide o jednoduchší výrobný postup.
Q4: Ponúkate hromadné zľavy na generálne opravy petrochemických rafinérií?
A: Absolútne. Ako priamyVýrobca, ponúkame stupňovitéVeľkoobchodné cenya množstevné zľavy pre veľké-projekty energetickej infraštruktúry na celom svete.





