Jun 24, 2026 Zanechajte správu

Môže ASTM B446 nahradiť AMS 5666 pre podmorské aplikácie?

 
Môže ASTM B446 nahradiť AMS 5666 pre podmorské aplikácie?
info-700-500
01

Môže ASTM B446 nahradiť AMS 5666 pre podmorské aplikácie?

Áno, pre podmorské aplikácie môže ASTM B446 vo všeobecnosti slúžiť ako náhrada za AMS 5666, keďže obe špecifikácie pokrývajú rovnaký základný materiál: zliatina 625 (UNS N06625) vo forme tyčí. Keďže sa však zameriavajú na rôzne priemyselné odvetvia, musíte starostlivo overiť, či materiál ASTM spĺňa prísne požiadavky na fyzikálne vlastnosti a testovanie vášho konkrétneho podmorského projektu.

02

Čo je zliatina UNS N06625?

Zliatina Inconel 625 (označenie UNS N06625) je superzliatina na báze niklu-vyznačujúca sa vysokou pevnosťou a vysokou-teplotou, pričom tiež vykazuje vynikajúcu odolnosť proti korózii a oxidácii.

UNS N06625 Alloy
 
 

1. Prehľad výberu AMS 5666 vs ASTM B446

 

 

Parameter AMS 5666 ASTM B446
Typ špecifikácie Špecifikácia leteckého materiálu (tyče/výkovky/spojovacie prvky) Všeobecný priemyselný štandard (tyč/tyč/výkovky)
Materiál Inconel 625 (UNS N06625) Inconel 625 (UNS N06625)
Formulár produktu Tyč, tyč, drôt, výkovky, príruby, skrutky Tyč, tyč, drôt, výkovky (všeobecne)
Typické aplikácie Spojovacie prvky pre letectvo a kozmonautiku, podmorské O&G HPHT, komponenty ústia vrtu, kyslá služba Chemické spracovanie, námorníctvo, ropa a plyn (nie-kritické), výmenníky tepla, všeobecné inžinierstvo
Stupeň / Podmienka Stav A (roztok žíhaný) alebo podmienka B (roztok + starnutie) Stupeň 1 (Žíhaný) alebo Stupeň 2 (Opracovanie za studena / Odbúranie stresu)
Proces tavenia VIM + VAR (povinné – dvojité tavenie) VIM + ESR (typické); VIM + VAR (ak je špecifikovaný)
NACE MR0175 Vyhovujúce, keď je špecifikované (s doplnkom tvrdosti) Zvyčajne sa nevyžaduje
Certifikácia EN 10204 Typ 3.2 (povinné) EN 10204 Typ 3.1 alebo 3.2

 

 

2. Porovnanie chemického zloženia AMS 5666 vs ASTM B446

 

 

Prvok AMS 5666 ASTM B446 Kľúčový rozdiel
nikel (Ni) Väčšie alebo rovné 58,0 (zostatok) Väčšie alebo rovné 58,0 (zostatok) To isté
chróm (Cr) 20.0 – 23.0 20.0 – 23.0 To isté
molybdén (Mo) 8.0 – 10.0 8.0 – 10.0 To isté
niób (Nb) 3.15 – 4.15 3.15 – 4.15 To isté
Železo (Fe) Menšie alebo rovné 5,0 Menšie alebo rovné 5,0 To isté
titán (Ti) Menšie alebo rovné 0,40 Menšie alebo rovné 0,40 To isté
hliník (Al) Menšie alebo rovné 0,40 Menšie alebo rovné 0,40 To isté
uhlík (C) Menšie alebo rovné 0,10 (typické 0,05) Menšie alebo rovné 0,10 To isté
mangán (Mn) Menšie alebo rovné 0,50 Menšie alebo rovné 0,50 To isté
kremík (Si) Menšie alebo rovné 0,50 Menšie alebo rovné 0,50 To isté
fosfor (P) Menšie alebo rovné 0,015 % Menšie alebo rovné 0,015 % To isté
síra (S) Menšie alebo rovné 0,015 % Menšie alebo rovné 0,015 % To isté
kobalt (Co) Menšie alebo rovné 1,0 Menšie alebo rovné 1,0 To isté
meď (Cu) Menšie alebo rovné 0,07 - AMS zahŕňa limit Cu

 

 

3. AMS 5666 vs ASTM B446 Požiadavky na tavenie a výrobu

 

 

Parameter AMS 5666 ASTM B446
Proces tavenia VIM + VAR (dvojité tavenie – povinné) VIM + ESR (typické)
Alternatívne tavenie Nepovolené (musí byť VAR) VIM + VAR (ak je špecifikovaný)
Formulár produktu Tyč, tyč, drôt, výkovky (iba bezšvíkové – žiadne zvárané výrobky) Tyč, tyč, drôt, výkovky (rovnaké)
Tepelné spracovanie Podmienka A: Roztokové žíhanie (1065–1095 stupňov, rýchle chladenie); Podmienka B: Roztok + Zostarnutý Stupeň 1: Roztokové žíhanie; Stupeň 2: Práca za studena / Zmiernenie stresu
Veľkosť zrna ASTM 6 alebo jemnejšie (povinné) ASTM 5 alebo hrubšie (typické – nie je povinné)
Mikro-čistota Menšie alebo rovné 1,0 (ASTM E45 – metóda A) Menšie alebo rovné 2,0 (ASTM E45, typické)

 

 

4. AMS 5666 vs ASTM B446 Room-Teplota a mechanické vlastnosti (roztok žíhaný)

 

 

Nehnuteľnosť AMS 5666 (Podmienka A) ASTM B446 (1. stupeň) Rozdiel
Pevnosť v ťahu, konečná Väčšie alebo rovné 827 MPa (120 ksi) Väčšie alebo rovné 827 MPa (120 ksi) To isté
Pevnosť v ťahu, výťažnosť (0,2 % offset) Väčšie alebo rovné 414 MPa (60 ksi) Väčšie alebo rovné 414 MPa (60 ksi) To isté
Predĺženie pri pretrhnutí (4D) Väčšie alebo rovné 30 % Väčšie alebo rovné 30 % To isté
Zmenšenie plochy Väčšie alebo rovné 30 % (typické) Neuvedené -
Tvrdosť (Rockwell) Menšie alebo rovné 96 HRB (≈ 20 HRC) Menšie alebo rovné 96 HRB To isté
Modul pružnosti ~207 GPa ~207 GPa To isté

Kliknutím si stiahnete údajový list zliatiny Inconel 625 vo formáte PDF

 

 

5. Tabuľka kľúčových rozdielov AMS 5666 vs ASTM B446

 

 

Parametre kvality ASTM B446 (priemysel) AMS 5666 (Letecký/podmorský) Vplyv na váš projekt
Proces tavenia EAF + ESR (štandard) VIM + VAR (dvojité vákuum) nulové riziko inklúzie; Maximálna únavová životnosť.
Kontrola veľkosti zrna Nekontrolované / Variabilné ASTM E112 Level 5 alebo Finer Zabraňuje lokalizovanému praskaniu napätím.
NDT inšpekcia Voliteľné / Len povrch Povinné 100 % UT triedy A Nulová-chybavnútorná integrita.
Čistota (P, S, Pb) Menšie alebo rovné 0,015 % Menšie alebo rovné 0,010 % (ultra-nízke) Eliminuje zvar-zónu „praskanie za horúca“.
Priemyselná úloha Všeobecné chemické nádrže Vysokotlakové podmorské ventily- AbsolútnaŠtrukturálna integritav hĺbke.

 

 

6. Prečo si vybrať štandardné produkty Gnee Alloy AMS 5666?

 

 

Ako výrobca úrovne 1,Gnee Alloychápe, že trvanlivosť priemyselnej{0}}triedy pramení z prísnej kontroly metalurgického procesu:

Výhody procesu VIM + VAR: Vákuové indukčné tavenie (VIM)odstraňuje rozpustené plyny, zatiaľ čo Vacuum Arc Remelting (VAR) umožňuje presnú kontrolu rýchlosti tuhnutia. Tento kombinovaný proces účinne zabraňuje „segregácii pih“ (makro-segregácia), čím zabezpečuje, že výkon veľkých kovaných tyčí nie je ohrozený.

Štrukturálna integrita:nášAMS 5666 barovsú spracované s použitím minimálneho pomeru redukcie kovania 4:1, ktorý „lieči“ vnútornú mikropórovitosť a vytvára hustú štruktúru jadra potrebnú pre podmorské spojovacie prvky s vysokým-krútiacim momentom.

Kontrolná-možnosť sledovania:Poskytujeme kompletný digitálny audit trail na zjednodušenie dodržiavania predpisov. Každá dodaná tyčinka je dodávaná sEN 10204 3.1Mill Test Certificate (MTC) s podrobnosťami o veľkosti zrna a100 % ultrazvukové testovanie (UT)výsledky.

 

 

7. Certifikáty kvality AMS 5666 vs ASTM B446 (požiadavky MTR)

 

 

Dokument AMS 5666 ASTM B446
Číslo tepla Úplná sledovateľnosť topenia Úplná sledovateľnosť topenia
Proces tavenia Certifikácia VIM + VAR (povinná) VIM + ESR (alebo podľa špecifikácie)
Chemické zloženie Kompletná analýza + stopové prvky (Pb, Bi, Se, Te, O, N, H) Úplná analýza (bez stopových prvkov)
Mechanické vlastnosti UTS, YS, predĺženie, RA, tvrdosť UTS, YS, predĺženie, tvrdosť
Výsledky UT 100% správa s mapou defektov Ako je uvedené (zvyčajne nie je súčasťou dodávky)
Veľkosť zrna Číslo veľkosti zrna ASTM (povinné) Nie typické
Záznam o tepelnom spracovaní Čas + teplota + ochladzovacie médium Čas + teplota + ochladzovacie médium
Mikro-čistota Menšie alebo rovné 1,0 (ASTM E45) – povinné Nie typické
Test sploštenia / horenia N/A (tyč/kovanie) N/A
Typ certifikácie EN 10204 Typ 3.2 (povinné) EN 10204 Typ 3.1 alebo 3.2

Kliknite a kontaktujte nás a pozrite si naše komplexné certifikácie

 

 

Prečo si vybrať Gnee ako svojho dodávateľa zliatin{0}}na báze niklu

 

 

✅️Priama továrenská cena:Odstráňte obchodnú prirážku 20 % a nakupujte priamo v špecializovanom závode na výrobu superzliatin.

✅️Veľkoobchodný inventár:Máme obrovské zásoby tyčí- žíhaných v roztoku s priemerom 1" až 12" pripravených naRýchla globálna doprava.

✅️ Súlad s NACE MR0175:Špeciálne tepelne-spracované tak, aby spĺňali prísne limity tvrdosti (zvyčajne max 35 HRC) prekyslý plyn (H2S)služby.

news-1200-1200

Certifikát Gnee Alloy Inconel 625

Kliknutím zobrazíte naše profesionálne certifikácie pre zliatinu Inconel 625

 

 

📦 Balenie a doprava

 

 

VšetkyZliatina na báze nikluprodukty sa balia pomocou nasledujúcich metód:

Drevené palety alebo prepravky

Balenie odolné proti vlhkosti-

Štítky s číslom pece, štandardným štítkom a štítkom veľkosti

Doručené do celého sveta po mori, letecky alebo expresne

about us

Balenie produktu Gnee Alloy Alloy 625

Kontaktujte nás a vyberte si preferovaný spôsob balenia a dopravy

 

 

⚒️Zariadenia výrobnej linky na výrobu zliatiny Gnee a testovanie produktov

 

 

Gnee Alloy Inconel 625 Product Testing
Gnee Alloy Inconel 625 Testovanie produktu
Gnee Alloy 625 Alloy Production Equipment
Zariadenie na výrobu zliatiny Gnee Alloy 625

Kontaktujte nás pre najnovšiu cenovú ponuku exportu pre zliatinu 625

 

 

často kladené otázky

 

Otázka 1: Môžem „upgradovať“ svoje existujúce zásoby ASTM B446 na AMS 5666 prostredníctvom dodatočného testovania?
A: Vo všeobecnosti NIE.Rozdiel začína v štádiu tavenia. Ak materiál nebol rafinovaný cezVIM+VARa kované na špecifické redukčné pomery, post{0}}výrobné testovanie nemôže vytvoriť požadovanú mikroštruktúru a zjemnenie zŕn nariadené AMS 5666.

 

Q2: Je GH3625 zameniteľný s AMS 5666 pre medzinárodné projekty?
A: áno.GH3625 je technické označenie používané v rámci čínskeho národného štandardného systému pre presne ten istý metalurgický systém akoUNS N06625. Poskytujeme dokumenty o technickej parite, ktoré dokazujú, že náš GH3625 spĺňa technický limit AMS 5666.

 

Otázka 3: Ponúkate inšpekciu tretej{1}}strany (SGS/TUV) pre medzinárodné audity?
A: Absolútne. vítameOverenie-treťou stranoupotvrdiť, že naša chémia a vnútorná integrita spĺňajú vaše špecifické špecifikácie podmorského potrubia alebo ústia vrtu.

 

Otázka 4: Aký je čas na dodanie výkovkov s vlastným-priemerom AMS 5666?
Odpoveď: Máme väčšinu štandardných veľkostíSkladom. Vlastné výkovky zvyčajne trvajú 4-6 týždňov, čo patrí medzi najkratšie dodacie lehoty v tomto odvetvíLetecký stupeňkvalitu.

Zaslať požiadavku

whatsapp

Telefón

E-mailom

Vyšetrovanie